Які курортні країни планують впускати українських туристів до себе

1841 0
Рада Євросоюзу затвердила рішення, яким дозволила країнам-членам з 1 липня відкрити в’їзд для окремих категорій українців.
Фото: Економічна правда

Фото: Економічна правда

Для українських туристів найближчим часом будуть доступні для туристичного відпочинку чотири європейських країни, в тому числі одна країна Євросоюзу. Про це повідомляє Європейська правда.

Попри те, що ЄС не скасував з 1 липня заборону на в’їзд для українців, одна з країн блоку знайшла лазівку, яка дозволяє отримати туристичний потік, не наражаючись на відкритий конфлікт з Єврокомісією. Для цього усіх туристів, які їдуть витрачати кошти, влада віднесла до категорії «гостей, візит яких важливий з мотивів економічної безпеки Хорватії».

Читайте також: Які країни відкриють свої кордони цього літа. Перелік і дати

Для в’їзду в країну достатньо показати роздруковане бронювання номера у будь-якому офіційно зареєстрованому готелі або гостьовому будинку на території Хорватії. Більшість інших держав ЄС не зможуть повторити хорватський рецепт, бо Хорватія не в Шенгені. усе одно на її кордонах з іншими членами ЄС є контроль, тож звідти турист не зможе непоміченим потрапити до Австрії чи Німеччини.

До Хорватії можна потрапити літаком або автомобілем. Останній шлях став доступним віднедавна завдяки Угорщині, яка відкрила транзитний проїзд своєю територію для громадян України.

Читайте також: ПЛР-проблема або Чи потрібний цей тест для виїзду за кордон

Ще одна балканська держава, яка вже почала приймати українських туристів, – Албанія. Ця країна, що не є членом ЄС, також дозволяє в’їзд українцям і не має жодних обмежень. Автомобілем туди за нинішніх обмежень не доїхати, але до албанської столиці Тирани літають рейсові літаки.

Туреччина планувала відкрити свої кордони для українських туристів від сьогодні, тобто з 1 липня, але насправді зробила це ще наприкінці червня. Важлива деталь: для туристів, які летять на курорти Анталії, діє особлива вимога.

«Після прильоту до Туреччини вимагатиметься страхування, яке б покривало лікування від коронавірусу», – пояснює посол України Андрій Сибіга.

Так, є сенс попіклуватися про страхування ще в Україні, перед вильотом.

Нагадаємо, що ще один напрямок, який досі закритий, але обіцяє відкритися з 1 серпня, – це Грузія. Країна планувала відкрити аеропорти з початку липня, але через ситуацію з коронавірусом відклала це рішення на місяць.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!