Їсти чи ні: наскільки безпечно купувати продукти на чернівецьких ринках влітку

567 0
Купувати на продуктових ринках чи в супермаркетах, де брати молочну та м’ясну продукцію, щоб вберегти себе від бактеріальних захворювань, як шукати і в кого купувати городину, пояснюємо далі.

Зараз сезон, отже можна купувати свіжі овочі та фрукти, що не так?

Попри те, що ціни на ранню городину часто є завищеними, продукція виглядає апетитно, та не завжди є корисною для нашого організму. Це пов’язано з високим вмістом нітратів, які є у тих овочах, фруктах та ягодах, які швидше зірвали з грядки.

Чим це небезпечно?

Самі нітрати не є шкідливими для людського організму, їх можна вивести, якщо пити денну норму води – 1,5-2 літри. Шкідливішими є нітрити – солі азотистої кислоти, які після потрапляння у кров людини утворюють метгемоглобін, що блокує потрапляння кисню до організму. Дуже часто нітрити додають до м’ясної та рибної продукції, для того щоб вона швидко не псувалася, а також – щоб зберегти свіжий та природній колір м’яса.

А у супермаркетах безпечно купувати?

За словами начальника Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів міста Чернівців Сергія Лазарєва, можна купувати в реалізаторів, чию продукцію напередодні дослідили в державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи. Вона має висновок щодо безпеки та якості.

Чернівецькі ринки також перевіряють?

Так! У Чернівцях на ринках функціонують державні лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, які перевіряють продукти.

Можна перелік цих ринків?

Ринок «Центральний», «Головний», МТК  «Калинівський», «Формаркет», МКП «Старт», «Верхній»,  «Нижній», мікроринки «Буковинський», «Нива», «Нива-2».

Чи можна самостійно перевірити продукцію?

Це доволі складна процедура. Для перевірки продукції, яку ви придбали напередодні, варто звертатись до спеціалістів. Наприклад, у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича є навчальна лабораторія для студентів спеціальності «Харчові технології», де, за словами завідувачки Людмили Гіждеван, перевіряють продукцію. У кінці квітня цього року проводили експеримент і досліджували вміст нітратів у ранній городині з супермаркетів та ринків. Рівень гранично допустимої концентрації (ГДК) переважав у продуктах з ринків. Через місяць вони повторили експеримент з молодою капустою, вміст нітратів, за висновками експертної групи, переважав у тієї, яку придбали знову ж таки на ринку. Це пов’язано з тим, що фермери часто додають більше мінеральних добрив до продукції, аби швидше її продати.

Як уникнути нітратів у свіжих овочах-фруктах-ягодах?

Їх можна позбутись, якщо за годину до споживання замочити у воді з лимонним соком або оцтом.

Тепер зрозуміло. А як обирати продукти з коротким терміном придатності?

Для продажу такої продукції, зокрема молочної та м’ясної, обов’язково мають бути холодильні вітрини з датчиками температури. Начальник Держпродспоживслужби Сергій Лазарєв каже, що не всі агропромислові ринки Чернівців забезпечені ними в достатній кількості. Наприклад, ринки  «Прут», «Фермер» і стихійний ринок по вулиці Зеленій. Вся продукція, яка виставлена на продаж поза холодильними камерами, є небезпечною.

Наталія Шимків

 

 
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар