Куди поїхати з Чернівців на вихідні. Печери

927 0
Хочете відчути себе спелеологом? «Твоє місто. Чернівці» знайшло печери неподалік Чернівців, які допоможуть реалізувати вашу мрію.
arh2.instarcom.org

arh2.instarcom.org

Відвідувати печери необхідно в спеціально підготовлених групах. Для того, щоб потрапити у таку групу, потрібно звернутися у спалеоклуб.

Атлантида

Ця печера – повністю суха, там немає озер, немає болота, вона зручна і комфортна. У печери чітко виражена триповерхова будова – у першого поверху високі та широкі галереї, другого – звужені ходи 1-1,5 метра, а третій представлений двома невеликими ходами 5 метрів заввишки. Також тут є кілька великих залів на перетині першого та другого поверхів.

Де розташована: Хмельницька область, Кам'янець-Подільський район, с. Завалля

Оптимістична

Це найдовша печера України і найдовша гіпсова печера в світі. Вона ще досі повністю до кінця не розвідана. Загальна протяжність ходів, досліджених на 2017 рік, становить 260 км. Печера складається з 15 районів, які відрізняються кольором і структурою гіпсу, кристалами, їх кольором, відтінком.

«Ця печера дуже відрізняється в різних районах. Є райони заводнені, є геть сухі, є болотяні. Там можна і походити, і поплавати, і поповзати, і побігати», – розповідає спелеолог Костянтин Ковбасюк.

Де розташована: Тернопільська область, Борщівський район, на південний захід від села Королівка

Млинки

Ця печера переважно суха, комфортна. Там є куди піти і початківцям, і більш «просунутим», а є й місця, де цікаво буде екстремалам. Висота ходів коливається від 0,5 до 20 метрів. У більшості галерей стіни вкриті кристалами білого, жовтого, чорного та червоного кольорів, а також кристалічним снігом. 

Де розташована: Тернопільська область, Чортківський район, с. Залісся

Аліна Кувалдіна


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар