З Чернівців на вихідні. П'ять монастирів Буковини

1837 0
«Твоє місто. Чернівці» підготувало підбірку монастирів, які є у Чернівцях та області.
Фото: Чернівецький промінь

Фото: Чернівецький промінь

Свято-Вознесенський чоловічий монастир Банчени
 
У 20-ти кілометрах на схід від Чернівців, біля села Молниці розташований православний чоловічий Свято-Вознесенський монастир Банчени. Будівництво почалося 1994 року, а у травні 1998 року монастир освятили. При в’їзді до монастиря височіє надбрамна дзвіниця, заввишки 60 метрів, на території розбитий ландшафтний парк, а поряд з ним б'є фонтан, йдеться на  сайті Монастирі Буковини.
 
 
Як доїхати: аби дістатися до Банчен, слід у Чернівцях виїхати на вулицю Руську та прямувати нею на південний схід. За містом ця вулиця переходить в дорогу, проїхавши якою 20 кілометрів, з правого боку на пагорбі Ви побачите позолочені бані монастиря. За селом Молниця буде з’їзд праворуч, що веде вгору до монастирського комплексу.
 
Православний жіночий монастир Святої Анни
 
За 40 кілометрів на захід від Чернівців, на околиці містечка Вашківці здіймається Аннина гора, на якій розташований Православний жіночий монастир Святої Анни. 1993 року тут було засновано жіночий монастир Святої Праведної Анни. 
 
 
Як доїхати: з Чернівців до Вашківців краще їхати через Лужани. Не доїжджаючи до центру Вашківців, одразу за цвинтарем, головна дорога повертає праворуч, нам потрібно наліво за дороговказом. Через два кілометри побачимо невелику гору, яка називається Анниною (304 м над рівнем моря), із срібними куполами монастирських церков.
 
Свято-Іоанно-Богословський Хрещатицький чоловічий монастир 
 
За 45 кілометріа на північний захід від Чернівців, на високому правому березі Дністра поблизу села Хрещатик розташований православний чоловічий монастир Святого Іоанна Богослова. Місце, яке обрали ченці, було поруч із джерелом з чудотворною водою. Тут на крутому скелястому березі у ХVII столітті з’явилася перша будівля скиту – муровано-дерев’яна капличка, яка в дещо зміненому вигляді збереглася до наших днів. 
 
 
Як доїхати: щоб дістатися до монастиря, потрібно проїхати з Чернівців у західному напрямку до села Мамаївців, на кільці поверніть праворуч на Тернопільську трасу. Прямуйте нею через Кіцмань близько 30 км. Не доїжджаючи до Дністра, перед селом Хрещатик, поверніть до Манявського скиту, що на Галичині.
 
 
Галицький Свято-Миколаївський печерний монастир
 
Галицький Свято-Миколаївський печерний чоловічий монастир розташований на північно-східній околиці села Галиця, у верхній частині стрімкого схилу правого берега Дністра, на висоті 120 м над рівнем Дністровського водосховища. Є припущення, що монастир заснували у середині XII ст., а функціонував він протягом XII-XIII ст. Там можна побачити численні ніші, гроти та невеликі печерки у вапняковій скелі. На схід від основного комплексу у лісі, знаходиться ще одна, окрема, вирубана у скелі «печера пустельника». У ній, праворуч від входу, у підлозі видовбана скельна гробниця, як кажуть місцеві жителі – гріб, довжиною 1,7 м.
 
Як доїхати: Відстань від Чернівців до Галиця становить 140 кілометрів. Туди краще їхати через Бояни, після села Припруття на роздоріжжі тримайтеся головної дороги, що бере ліворуч. Далі на роздоріжжі слід повернути праворуч і прямувати у східному напрямку через містечко Кельменці. Через кілька кілометрів за селом Сербичани поверніть з траси ліворуч і далі їдьте прямо до села Михалкове. На в’їзді до Михалкового буде дорожній вказівник, що вказує на Галицю; поверніть згідно вказівника праворуч і прямуйте на східну околицю села. Тут починається польова гравійна дорога, яка після яру повертає ліворуч і веде через всю Галицю до самого монастиря.
 
Свято-Введенський жіночий монастир
 
Жіночий Свято-Введенський монастир у Чернівцях був організований на початку XX століття за сприяння митрополита Буковини і Далмації Володимира (Володимира Репта). Це - дев'ять споруд, які є пам'ятками місцевого значення.
 
Як доїхати: Монастир розташований на розі теперішніх вулиць Буковинської і Кармелюка. Вулиця Буковинська у Чернівцях - одна із тих, що веде на східну околицю міста - до колишнього передмістя Гореча.

 

Ярослава Дерев'янко


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар