З незаконної деревини з Буковини роблять товари для IKEA

612 0
Берегомет, Сторожинець та Путила є одними з найбільших постачальників лісу для румунської компанії Schweighofer.
changeua

changeua

Дослідження 18 лісозаготівельних ділянок у чотирьох найбільших лісозаготівельних регіонах України, серед яких Чернівецька область, виявило, що від 67 до 78% рубок є невиправданими і, отже, незаконними.

Про це йдеться у доповіді «Причетні до корупції. Як компанії-мільярдери та уряди ЄС не справляються з проблемами українських лісів» британської організації Earthsight, що досліджує проблеми незаконного вирубування лісів в світі.

Берегомет, Сторожинець та Путила є одними з найбільших постачальників лісу для румунської компанії Schweighofer. Деревину румунської фабрики Schweighofer використовують для виробництва товарів, які продаються в IKEA.

Навіть після того, як стали відомі корупційні справи, пов’язані із незаконним вивозом лісу з області, європейські фірми продовжували купувати великі обсяги буковинської деревини. Ще в жовтні 2017 року один з керівників лісового господарства Чернівецької області був затриманий через хабар правоохоронним органам.

У червні 2018 року Чернівецька митниця після співпраці з митницею Румунії виявила нелегальний експорт брусів вартістю понад 1 мільйон доларів США за перші п'ять місяців року.

Згідно з висновками Earthsight, під час дії мораторію на вирубування лісу, в обхід не тільки національного законодавства, а й регламентів і сертифікацій ЄС, український ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт до країн ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в мільярд євро у 2017 р.

 


Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар